محلول شستشوی لنز نرم اپتی فری Opti Free

معرفی محلول شستشوی لنز نرم اپتی فری کمپانی آلکان آمریکا

محلول شستشوی لنز اپتی فری Opti-Free محصول کشور آمریکا؛ دارای بالاترین درصد رضایت مصرف کنندگان است.

ویژگی های برجسته ی مایع شستشوی لنز تماسی Opti-Free:

 • سازگاری با انواع لنزهای تماسی نرم (رنگی و شفاف).
 • تامین رطوبت مطلوب و کافی برای لنز های تماسی
 • با استفاده از تکنولوژی HydraGlyde Moisture Matrix Alcon ، این محلول لنزهای شما را مرطوب نگه می دارد.
 • بدون ایجاد حسلسیت از چشمان شما محافظت می کند
 • محلول Opti-Free PureMoist برای تمیز نگه داشتن لنزهای شما و محافظت از چشم شما در برابر باکتری های مضر طراحی شده است.
 • محلول شستشوی اپتی فری، میکروب زدایی و ضدعفونی لنز های تماسی نرم را بدون نیاز به مالش و تماس دست به طور کامل انجام میدهد.
 • بدون ایجاد سوزش و قرمزی
 • مورد تایید پزشکان و بالاترین درصد تجویز را بین محلول های شستشوی لنز داشته است
 • بالاترین درصد رضایت مصرف کنندگان
محلول لنز اپتی فری optifree

محلول لنز Opti Free یک محلول برای همه!

Opti-Free Express  عنوان مایع ضدعفونی کننده لنز چشمی “بدون نیاز به مالش” را از FDA دریافت کرده است.
سازمان غذا و دارو (FDA) به محلول چند منظوره Opti-Free Express (آزمایشگاه های Alcon) عنوان “بدون مالش” را داده است و آن را به عنوان اولین محلول چند منظوره  لنز طبی بدون نیاز به مالش لنز جهت ضدعفونی، تایید می کند. این مزیت محلول های  اپتی فری در مورد تمام لنزهای تماسی نرم صدق میکند ، به این معنی است که لنزهای تماسی نرم را بدون نیاز به مالش دست تمیز و ضد عفونی می کند.
سال گذشته کمپانی آلکون مایع شستشوی لنز Opti-Free Express را که با عوامل ضد میکروبی آلدوکس و پلی کوآد برای ضد عفونی کردن و از بین بردن سودوموناس و آکانتاموبا تهیه شده بود ، راه اندازی کرد.
این محصول آرامش خاطر را را برای تجویز کننده فراهم می کند، زیرا مایع شستشوی اپتی فری بدون نیاز به مالش میتواند لنز را کاملا میکروب زدایی کند.
در حالت عادی پزشکان باید به بیماران یادآوری کنند که بعد از خارج کردن لنز از چشم، لنزهای خود را با مایع لنز مالش دهند ، زیرا آنها این مالش ۱۰ ثانیه ای را فراموش می کنند. همه بیماران این کار را در چند هفته اول تهیه لنز تماسی انجام می دهند. اما پس از مدتی به بهداشت لنز بی توجه میشوند ، آنها فقط لنزها را در محلول می اندازند و انتظار دارند که محلول شستشو بقیه کارها را انجام دهد!
بنابراین تولید محلول شستشوی لنزی بدون نیاز به مالش، خیال بسیاری از پزشکان را از عفونت های چشمی ناشی از بی دقتی در شستشوی لنز، راحت کرده است.ازین رو بسیاری از چشم پزشکان و اپتومتریست ها از محلول اپتی فری راضی هستند ، زیرا با روش ساده تر احتمال تمیز نگه داشتن لنز در بیماران وجود دارد.
اگرچه هنوز متخصصان تمیز کردن مالشی را به عنوان یک عادت خوب به بیماران پیشنهاد می کنند ، اما لزوم انجام این کار با محلول های شستشوی اپتی فری مانند گذشته وجود ندارد.
این مزیت که محلول Opti Free به عنوان یک ضد عفونی کننده مستقل تأیید شده است ، یک موفقیت بزرگ است.
در حالی که شاخص FDA برای محلول شستشوی لنز Opti free پیشرفت چشمگیری در زمینه محلول های چند منظوره را بیان می کند. ، برخی از پزشکان قبل از اینکه این محصول را به عنوان محلول بدون مالش به بیماران توصیه کنند، برای احتیاط نحوه مالش لنز را هم توصیه میکنند.

نحوه استفاده از محلول شستشوی لنز اپتی فری Opti-free :

 1. قبل از دست زدن به لنز، دست های خود را با آب و صابون خوب بشوئید.
 2. لنز را از چشم خارج کرده، آن را در کف دست قرار دهید و با چند قطره از محلول اپتی فری داخل لنز را برای چند ثانیه مالش دهید.
 3. دو طرف لنز را حداقل به مدت ۵ ثانیه با محلول اپتی فری آبکشی نمائید.
 4. هر لنز را جداگانه در محفظه مخصوص جا لنزی قرار داده و محفظه را کاملا با محلول اپتی فری پر نمائید و درب جا لنزی را محکم بسته و جالنزی را چند ثانیه به آرامی تکان دهید.
 5. لنز را حداقل به مدت ۴ ساعت و یا در طول شب در محلول نگه دارید تا عفونت زدایی تکمیل شود.
 6. بعد از این مرحله می توانید لنز را مستقیما روی چشم قرار دهید و یا در صورت تمایل ابتدا آبکشی کرده و سپس روی چشم قرار دهید.
 7. جالنزی را با محلول اپتی فری آبکشی نموده و بگذارید تا خشک شود.
تا به حال به این فکر کرده اید که چرا نباید از سرم نمکی به جای محلول لنز استفاده کنیم؟
واقعیت این است که محلول های نمکی هرگز برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن لنزهای تماسی شما نبوده اند. تمام آنچه آنها واقعاً انجام می دهند شستشوی سطحی لنزهای تماسی شما است.
با سرم های نمکی هیچ ضدعفونی و میکروب زدایی اصولی ای برای لنز های تماسی در کار نیست!!!