دید واضح و راحتی سازگار لنز ایراپتیکس (air optix contact lenses) به شما امکان می دهد روی زندگی خود تمرکز کنید، نه لنزهای تان! لنز های طبی ایراپتیکس دید واضح و راحتی مداوم را فراهم می کنند… بعلاوه ، برنامه تعویض ماهانه و فصلی آن به راحتی به خاطر سپرده می شود. لنزهای ایراپتیکس طبی دید واضح و راحتی مداوم دارند، که این راحتی بالا را مدیون متریال عالی و فناوری ساخت کمپانی آلکان هستیم. 

لنز ایراپتیکس طبی و رنگی بینظیر در اکسیژن رسانی

لنزهای ایراپتیکس  AIR OPTIX® از مواد هیدروژل سیلیکونی اختصاصی ساخته شده است. ساختار منحصر به فرد این مواد به جریان اکسیژن از طریق لنزهای چشمی به چشم، به بهترین روش و میزان کمک میکند. لنز ایراپتیکس طبی و رنگی طوری طراحی شده اند که به راحتی روی چشم قرار می گیرند و اکسیژن زیادی را از خود عبور می دهند.

لنز طبی فصلی ایراپتیکس

اکسیژن برای سلامت قرنیه، قسمت جلویی چشم که به شکل گنبد است ولنز روی آن قرار میگیرد، ضروری است. اکسیژن ناکافی ممکن است باعث:

 • تورم قرنیه
 • یا منجر به سوزش
 • قرمزی چشم
 • سایش ناخوشایند از لنز شود.

فناوری ساخت لنز ایراپتیکس طبی و رنگی

 • لنزهای چشمی با نام تجاری ایراپتیکس از فناوری SmartShield® بهره می برند که یک لایه محافظ بسیار نازک برای محافظت از لنزهای شما در برابر رسوبات تحریک کننده در تمام مدت استفاد ایجاد می کند.
 • لایه محافظ رطوبت SmartShield® Technology لنزهای ایراپتیکس با دارا بودن یک لایه حفظ رطوبت، رطوبت لنز را در حین استفاده حفظ میکنند.
 • در برابر رسوبات مقاومت می کند لایه محافظ SmartShield effectively برای کمک به مقاومت در برابر تجمع رسوبات به طور موثر عمل می کند و دید واضح و راحتی مداوم را در طول دوران مصرف ارائه می دهد.
 • انتقال اکسیژن برجسته لنزهای ایراپتیکس با ماده ای بسیار اکسیژن رسان ساخته شده اند که اجازه می دهد اکسیژن مغذی به طور مداوم از طریق لنز به چشم جریان یابد، و چشم های درخشان با طاهر سالم وبدون قرمزی در حین مصرف لنز داشته باشیم

لنز ایراپتیکس رنگی (AIR OPTIX® COLORS)

ظاهری زیبا را ایجاد می کنند که به طور طبیعی با هر رنگ چشم ترکیب می شود – خواه چشم تیره داشته باشید وخواه رنگ روشن ، خواه نیاز به اصلاح بینایی دارید یا نه. این لنزهای چشمی ایراپتیکس با عبور اکسیژن عالی ، رنگ چشم و راحتی فوق العاده ای را ایجاد می کنند. بعلاوه ، برنامه تعویض فصلی آنها به راحتی به خاطر سپرده می شود. لنزهای ایراپتیکس با فناوری منحصر به فرد SmartShield made ساخته شده اند ، که یک لایه محافظ فوق العاده نازک ایجاد می کند تا به محافظت از لنزهای شما در برابر رسوبات تحریک کننده کمک کند و راحتی مداوم را در طول دوران استفاده فراهم کند.

 

رسوباتی مانند بقایا و لیپیدها می توانند روی لنزهای ایراپتیکس رنگی شما جمع شوند و باعث شوند با گذشت زمان احساس خشکی چشم یا راحتی کمتری داشته باشید. لنزهای ایراپتیکس رنگی از فناوری SmartShield® بهره می برند که یک لایه محافظ فوق العاده نازک ایجاد می کند تا به شما در محافظت از لنزها در برابر رسوبات تحریک کننده کمک کند و راحتی مداوم را در طول مدت استفاده فراهم کند. مواد لنز اختصاصی لنزهای تماسی ایراپتیکس رنگی از ماده ای بسیار اکسیژن رسان ساخته شده اند که اجازه می دهد اکسیژن مغذی به طور مداوم از طریق لنز برای چشم جریان یابد و در کنار زیبایی بالایی که لنز های رنگی ایراپتیکس به چشمان شما میدهند، سلامتی وشادابی چشم ها هم حفظ شود.

 

لنز ایراپتیکیس توریک برای اصلاح آستیگمات چشم

داشتن آستیگمات چشم به این معنا نیست که شما باید به خشکی ، ناراحتی و تاری دید بسنده کنید. لنزهای ایراپتیکس توریک برای اصلاح آستیگمات به طور خاص با دو فناوری منحصر به فرد طراحی شده اند تا دید شفاف و راحتی ثابتی را به شما ارائه دهند.

لنز آستیگمات فصلی ایراپتیکسلنزهای آستیگماتیسم باید در چشم ثابت بمانند و کمترین چرخش را در چشم داشته باشند زیرا چرخش لنز در لنز های آستیگمات باعث بر هم خوردن وضوح دید میگردد، ثبات لنز ایراپتیکس توریک، کلید بینایی واضح و ثابت است. برخی از لنزهای چشمی برای آستیگمات می توانند در طول پلک زدن بیش از حد بچرخند، که می تواند باعث تاری دید شود. و تجمع رسوبات تحریک کننده می تواند باعث احساس خشکی و راحتی کمتر در طول زمان شود. اما لنز های ایراپتیکس توریک برای آستیگمات متفاوت است.

لنز های ایراپتیکس آستیگمات با روش _فناوری ساخت ۴|۸ ترازویی_ طراحی و ساخته میشوند، برای نگه داشتن ثبات لنز توریک در چشم و جلوگیری از تار شدن دید.

مراقبت از لنز طبی ایر اپتیکس :

لنز ایراپتیکس طبی، فصلی است و از زمان باز کردن پلمپ لنز در صورت رعایت اصول مراقبت از لنز ایراپتیکس ، تا ۳ماه با راحتی و وضوح دید بالا قابل استفاده هستند. طریقه ی مصرف لنز و رعایت بهداشت لنز تاثیر زیادی در عمر و راحتی لنز چشمی شما دارد، در صورت رعایت اصول مراقبت از لنز چشمی ایراپتیکس ، میتوانید تا روز آخر عمر لنزتان در کمال راحتی و بدون ایجاد هیچ مشکل چشمی از آن استفاده کنید.

 • اولین نکته اینکه لنز ایراپتیکس طبی خود را قبل از انجام آرایش در چشمتان بگذارید و از تمیزی پلک و مژه ها مطمئن شوید. (برای انتخاب درست لوازم آرایشی که با لنز چشمی سازش دارند اینجا کلیک کنید.)
 • مسئله ی بعدی شستشوی کامل دستهاست برای حمل لنز ، زیرا بزرگترین مشکلات چشمی با لنز نتیجه ی ورود میکروب توسط دست به لنز چشمی یا چشم است.
 • سپس دست های خود را با دستمال یا حوله ای تمیز که پرز ندهد خشک کنید. (زیرا آب شهری دارای باکتری آکانتوموبا میباشد که توانایی آسیب رسانی و ایجاد عفونت در چشم را با انواع لنز های چشمی دارد.)
 • اگر ناخن های بلندی دارید بدانید که لنز و قرنیه شما در خطر جدی است. پس بهتر است از اپلیکاتور های گذاشتن و برداشتن لنز استفاده کنید، این اپلیکاتور ها همچنین به افراد با انگشتان بزرگ و آقایان توصیه میشود. زیرا ناخن های بلند حین گذاشتن و برداشتن به لنز طبی ایراپتیکس آسیب می زنند و از طول عمر لنز کم میکنند.
  پک لنز برای نگهداری و استفاده راحت از انواع لنز

  پک لنز واپلیکاتور گذاشتن و برداشتن آسان لنز

 • لنز چشمی تان جا به جا نشود! این نکته ی کوچک  مشکلات بزرگی را به همراه داشته، پس حتی اگر نمره چشمهایتان برابر است یا لنز شما طبی نیست و لنز ایراتیکس رنگی آریشی است، باز هم مراقب باشید!
 • موقع گذاشتن لنز ایر اپتیکس در چشم از پشت و رو نبودن لنز چشمی تان مطمئن شوید حال لنز را برای قرار دادن در چشم روی انگشت سبابه ی خود بگذارید
 • انجام آرایش را بعد از گذاشتن لنز ایراپتیکس در چشم شروع کنید، با لنز چشمی تان حمام نکنید، نخوابید، در صورت مصرف تافت یا اسپری چشم هایتان را ببندید یا مدام پلک بزنید تا لنز طبی ایراپتیکس شما آسیب نبیند.
 • همچنین در آفتاب بهتر است روی لنزتان عینک آفتابی بزنید تا احساس خشکی چشم نداشته باشید.
 • خارج کردن لنز طبی ایراپتیکس از چشم، قبل از اقدام به پاک کردن آرایش باید انجام شود!
 • لازم نیست لنز طبی ایراپتیکس تان را در یخچال قرار دهید، در آخر از کاملا بسته بودن درب محلول لنز و جا لنزی مطمئن شوید.
 • به هیچ عنوان به جای مصرف مایع لنز از آب ، آب مقطر ، سرم و … استفاده نکنید زیرا عمر لنز را به شدت کاهش میدهد ، رنگ لنز را خراب میکند و هیچ توجیه بهداشتی و میکروب زدایی ندارد ، سعی کنید از بهترین محلول ها انتخاب کنید و در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید یا کامنت بگذارید.
 • جا لنزی های خود را هر ۳ ماه یکبار عوض کنید.

آموزش گذاشتن لنز ایراپتیکس طبی و رنگی در چشم :

بعد از انتخاب لنز طبی ایراپتیکس اولین نکته روش صحیح گذاشتن لنز چشم است. اگر بار اول است که میخواهید از لنز چشم استفاده کنید، باید بگوییم نگران نباشید ما از صفر تا صد گذاشتن و برداشتن لنز چشم را به شما آموزش میدهیم، زیرا گذاشتن و برداشتن صحیح لنز ایراپتیکس در سلامت لنز و پاره نشدن زود هنگام آن بسیار اهمیت دارد.

 1. قبل از شروع: دستهای خود را با صابون (ترجیحا صابون مایع و بدون عطر آنتی باکتریال) بشویید و با حوله بدون پرز خشک کنید. پیشنهاد میکنیم لنز چشم ایراپتیکس  خود را همیشه با یک ترتیب مشخص در چشم بگذارید. مثلا ابتدا چشم راست بعد چشم چپ. به این صورت لنز طبی خود را هیچوقت جابجا نمیگذارید، لنز چشم راست را با دست راست و لنز چشم چپ را با دست چپ باید بگذارید. دقت داشته باشید که لنز هر چشم مخصوص همان چشم است و چه از لنز طبی ایراپتیکس استفاده کنید چه لنز رنگی ایراپتیکس (آرایشی) نباید لنز هایتان با هم جا به جا شوند.
 2. بررسی کنید که لنزها برعکس نباشند: برای این کار لنز چشم را روی نوک انگشت خود قرار داده و اگر لنز شبیه یک فنجان بود و لبه های آن شبیه لبۀ فنجان بود لنز طبیعی است. بعضی از لنزهای طبی نشانه ای برای بررسی کردن برعکس بودن یا نبودن آن دارند، مثلا در لنز طبی معمولا به دلیل پررنگ تر بودن پیکسل های رنگی روی لنز، تشخیص پشت و روی لنز راحتتر است..
 3. چشمهای خودتان را باز نگه دارید: با دست آزاد خود پلک بالایی را به آرامی نگه دارید تا چشمتان بسته نشود. با دستی که لنز روی آن است با انگشت دیگرش پلک پایینی را به آرامی بکشید، جلوی آینه بایستید، یک حوله تمیز زیر دستتان پهن کنید تا اکر احتمالا برای دفعات اول لنز ایراپتیکس از دستتان افتاد. روی دستمال تمیز بیافتد.
 4. لنز طبی را در چشم بگذارید: دست خود را ثابت نگه دارید و لنز چشم را با انگشت اشاره یا به وسیله ی اپلیکاتور حمل لنز روی چشم بگذارید. سپس به بالا نگاه کنید و به آرامی پلک خود را رها کنید و چشم خود را ببندید تا لنز چشم به درستی روی چشم شما قرار بگیرد. این مراحل را برای چشم دیگر هم تکرار کنید

در اینجا به طور مختصر به نکات مهم گذاشتن لنز چشم پرداختیم، شما میتوانید کامل تر در مطلب طرز گذاشتن لنز چشم ، در این مورد بخوانید و در گذاشتن لنز چشم حرفه ای شوید.

چالش بعدی در استفاده از لنز چشم طرز برداشتن لنز چشم به طور صحیح است. در برداشتن لنز طبی از چشم باید بسیار محتاط باشیم تا به لنز چشم و قرنیه خود آسیب نرسانیم.

video

نکته بعدی در استفاده از لنز چشم طرز برداشتن لنز چشم به طور صحیح است. در برداشتن لنز طبی از چشم باید بسیار محتاط باشیم تا به لنز چشم و قرنیه خود آسیب نرسانیم.

آموزش برداشتن لنز ایراپتیکس طبی و رنگی از چشم:

در اینجا نکات مهم برداشتن لنز را مطرح میکنیم ، در مطلب طرز برداشتن لنز چشم  میتوانید به طور کامل نکات مهم و فوت و فن برداشتن لنز چشم را ببینید و در برداشتن لنز مثل حرفه ای ها عمل کنید.

 1. مطمئن شوید دستانتان تمیز و خشک است: از چشم راست خود شروع کنید تا لنزها جابجا نشوند. به سمت بالا نگاه کرده و با انگشت میانی پلک پایین خود را با دقت و آرام بکشید.
 2. انگشت اشاره خود را به آرامی روی لنز قرار دهید: به سمت بالا نگاه کنید و با انگشت خود لنز را به آرامی سمت پایین بکشید تا لنز روی سفیدی چشم شما بیاید. اگر ناخن های بلند دارید بهتر ااست از اپلیکاتور های برداشتن لنز چشم استفاده کنید.
 3. لنز را به ارامی روی چشم قرار دهید: لنز ایراپتیکس را بین انگشت شست و انگشت اشاره قرار داده و لنز را بردارید. برای لنز چشم چپ خود هم این مراحل را تکرار کنید.
 4. بعد از برداشتن لنزها: اگر لنزهایتان لنز روزانه یا یکبار مصرف است آنها را دور بیاندازید. اما اگر لنز فصلی یا فصلی است آنها را به دقت با محلول شستشوی لنز تمیز و ضدعفونی کنید. هرگز لنزهای طبی خود را با آب شیر نشویید.
video

بعد از خرید لنز چشم حال باید به دنبال بهترین مایع لنز باشیم . زیرا حتی با داشتن بهترین لنز ، اگر شستشو و ضد عفونی لنز چشم درست انجام نگیرد. لنز چشم کیفیت و راحتی خود را از دست می دهد.

انتخاب محلول لنز مناسب لنز ایراپتیکس :

 • بعد از مشاوره و انتخاب رنگ لنز ایر اپتیکس چشم تان حتما از اپتومتریست یا چشم پزشکتان درباره‌ی محلول شستشوی لنز مناسب سوال کنید.
 • مایع شستشوی لنز چشم خود را از مطب های اپتومتری، سایت های فروش لنز دارای اینماد تهیه کنید.زیرا محلول لنز بی کیفیت، تاثیر مستقیم بر کاهش عمر و عدم راحتی با لنز چشمی ایراپتیکس دارد.
 • انتخاب صحیح محلول‌ شستشو و نگهداری لنز در حس رضایت و راحتی لنز تاثیر بسزایی دارد.
 • مایع شستشو و نگهداری لنز چشم نرم با مایع لنز چشم سخت متفاوت‌ است، بنابراین آنها را به جای یکدیگر استفاده نکنید و لنز طبی ایراپتیکس تان را با محلول لنز سخت نشویید! اگر شناختی در مورد تفاوت این دو نوع محلول ندارید و نمیدانید چطور انتخاب کنید از کاشناسان لنز بیوتی سوال کنید.
 • به هیچ عنوان لنز را در آب یا شامپو نگهداری نکنید!!! این خود شروع عفونت و حساسیت است …
 • بعد از اینکه مایع لنز را داخل جا لنزی ریختید، فورا درب مایع لنز را ببندید، زیرا محلول لنز به وسیله میکروارگانیسم‌های موجود در فضای آزاد آلوده خواهد شد.

اگر میخواهید بیشتر در مود مایع لنز بدانید اینجا کلیک کنید تا بتوانید حرفه ای تر مایع لنز مناسب خودرا انتخاب کنید.

اگر قبلا از محلول لنزی استفاده کرده اید که با آن راحت نبودید و با سوزش و قرمزی چشم همراه بوده حتما با کارشناسان ما مطرح کنید تا راهنماییتان کنند و انتخاب سالم و راحتتری داشته باشید.